Natjecanje timova studenata održat će se u nedjelju 22. listopada 2017. godine od 10:00 do 15:00 sati, a sastojat će se od rješavanja 8-10 zadataka.

Jedan tim sastoji se od tri studenta s istog sveučilišta. Svi zainteresirani timovi moraju se prijaviti za natjecanje najkasnije do četvrtka, 19. listopada 2017. godine, tako da za svakog člana tima na adresu studenti@hsin.hr pošalju sljedeće podatke:

• ime i prezime
  • broj telefona
  • godina rođenja
  • godina početka studiranja
  • naziv studija, fakultet, sveučilište

Dozvoljeni programski jezici su Python, C/C++ i Java na Linux platformi. Detaljne upute vezane uz natjecanje i Sustav za evaluaciju bit će objavljene naknadno.

Važno: ove godine je na natjecanju dozvoljen tiskani materijal - "reference" od maksimalno 25 stranica A4 formata.

Nakon isteka roka za prijave, svi natjecatelji dobit će obavijest s detaljima o samom natjecanju. Primjere zadataka, test podataka i rješenja s prošlogodišnjih studentskih natjecanja možete pronaći ovdje.

Timovi koji na ovom natjecanju postignu najbolje rezultate steći će pravo nastupa na CERC-u (Srednjoeuropsko studentsko ACM natjecanje). CERC 2017 će se ove godine održati u Zagrebu, od 17. do 19. studenog 2017. godine, gdje će se timovi natjecati za pravo nastupa na svjetskom studentskom ACM ICPC natjecanju koje će se održati u Pekingu, Kina, od 15. do 20. travnja 2018. godine.

Pravo nastupa na CERC-u 2017 za Sveučilište Jurja Dobrile u Puli se ostvaruje na sljedeći način:

• na natjecanju koje će se održati 22. listopada 2017. godine trebaju sudjelovati barem 2 tima
  • ako je prvoplasirani tim riješio barem 1 zadatak, taj tim ima pravo nastupa na CERC-u.
  • ako je drugoplasirani tim riješio barem 2 zadatka, onda i taj tim ima pravo nastupa na CERC-u.
  • na CERC 2017 se sa Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli mogu plasirati maksimalno 2 tima

Ukoliko broj prijavljenih timova bude veći od organizacijski i tehnički uvjetovanog maksimalnog broja, organizator zadržava pravo na određivanje kriterija za sudjelovanje na natjecanju.

Za sve ostale informacije možete se obratiti doc. dr. sc. Tihomiru Orehovačkom, koordinatoru natjecanja na Sveučilištu Jurja Dobrile u Puli.