Sveučilište Jurja Dobrile u Puli

Fakultet informatike u Puli

U nedjelju, 22. listopada 2017. godine, održano je natjecanje timova studenata informatičara u kojem je sudjelovalo 28 tročlanih timova s četiri hrvatskih sveučilišta (Zagreb, Osijek, Rijeka i Pula) te tri tročlana tima sačinjena od učenika srednjih škola. Sveučilište Jurja Dobrile u Puli je i ove godine sudjelovalo u natjecanju, a predstavljalo ga je sljedećih pet timova sa Odjela za informacijsko-komunikacijske tehnologije:

• TIM 24: Benjamin Ališković, Josip Marić i Marin Ševerdija
  • TIM 25: Kris Bosak, Adriana Šturlan i Klara Vučković
  • TIM 26: Adrian Drozina, Tvrtko Jelić i Doroteo Macan
  • TIM 27: Marija Kantolić, Leona Štrucelj i Karlo Tvrdinić
  • TIM 28: Ivan Ožanić, Vedran Prpić i Nikola Semjaniv

Najbolji rezultat u rješavanju zadataka su ostvarili članovi tima 26 te se time direktno plasirali na Srednjoeuropsko studentsko ACM natjecanje (CERC) koje će se od 17. do 19. studenog 2017. godine u organizaciji Hrvatskog saveza informatičara održati na Fakultetu elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu.

U organizaciji i provedbi natjecanja na Sveučilištu Jurja Dobrile u Puli sudjelovali su doc. dr. sc. Tihomir Orehovački, Nikola Tanković, dipl. ing., i mr. sc. Igor Škorić.

Čestitke svim sudionicima, a posebice pobjednicima kojima želimo puno sreće i uspjeha u daljnjem natjecanju!