Sveučilište Jurja Dobrile u Puli

Fakultet informatike u Puli

U razdoblju od 21. do 25. svibnja 2018. godine u kongresnom centru Grand hotela Adriatic u Opatiji održan je 41. međunarodni skup za informacijsku i komunikacijsku tehnologiju, elektroniku i mikroelektroniku (MIPRO). Ovogodišnje izdanje MIPRO konferencije okupilo je oko 1200 sudionika iz 40 zemalja. Tijekom pet dana, sudionici su mogli prisustvovati predavanjima u sklopu savjetovanja podijeljenih u dvanaest tematskih cjelina, seminarima iz cjeloživotnog obrazovanja, radionicama i okruglim stolovima.

Petorica studenata diplomskog studija Informatika koji se izvodi na Fakultetu informatike u Puli nadopunila su teme svojih završnih radova te ih u obliku znanstvenih radova prezentirala u sklopu konferencije. Dok su Mateo Bošnjak, Adrian Drozina, Robert Šajina i Romeo Šajina svoje radove prezentirali su sklopu savjetovanja SP – MIPRO Junior – radovi studenata, Sebastian Sinožić je svoj rad objavio u sklopu savjetovanja CE – Računala u obrazovanju. Mentor spomenutim studentima i koautor objavljenih radova je doc. dr. sc. Tihomir Orehovački. Zborniku ovogodišnjeg izdanja MIPRO konferencije moguće je pristupiti preko sljedeće poveznice:

Galerija fotografija: FIPU@MIPRO