Studenti Aldo Ferlatti i Doroteo Macan osvojili su treće mjesto na natječaju za studentske inovacije Bina-Istre. Na natječaju je sudjelovalo 7 fakulteta iz Zagreba, Rijeke i Pule sa 50 inovativnih ideja, a nagrada im je uručena dana 15.10.2018. u hotelu Westin u Zagrebu uz prisustvo ministra graditeljstva, izaslanice ministrice znanosti te dekana više fakulteta.

Njihova mobilna aplikacije „Non-Cash Payment - NCP“ osvojila je treće mjesto. Drugo mjesto osvojilo je „Sustav za detekciju prometnih nesreća“ sa Politehnike u Puli, dok je prvo mjesto osvojio „Sustav nagrađivanja i penaliziranja korisnika za pridržavanje ograničenja brzine“ sa ZŠEM-a.

Pogledajte galeriju fotografija s dodjele nagrada.

Važno je napomenuti da su naši studenti jedini tehnički realizirali svoj projekt dok su ostali projekti idejnog tipa i tek im predstoji eventualna realizacija.

Kratku prezentaciju nagrađenog projekata naših studenata pogledajte u datoteci:

doc. dr. sc. Siniša Sovilj