U razdoblju od 31. siječnja do 2. veljače 2020. godine studenti FIPU-a (Mirko Sršen, Karlo Skok i Karlo Tvrdinić) su sudjelovali na Global Game Jamu (GGJ) u Rijeci pod pokroviteljstvom Udruge proizvođača igara PGŽ.

Tema ove godine je bila „popravak“ te su sudionici u 48 sati trebali izraditi videoigru baziranu na toj temi. Naši studenti su odlučili da bi ova tema bila dobar način da se obrati pažnja na ljude sa psihičkim poteškoćama uzrokovane traumatičnim iskustvima. Stoga su izradili igru „Unaccountable Event“ koja igrača stavlja u cipele muškarca kojeg progoni njegova tužna i mračna prošlost te njegov pokušaj da ispravi svoje pogreške jednom zauvijek. Studenti su unutar dva dana napisali preko 8.000 linija koda i iscrtali 700.000 poligona te su za svoj kreativan i inovativan pristup izradi igre osvojili nagradu za najbolju priču GGJ-a. Čestitke našim studentima što su i ove godine pokazali da su u samom vrhu hrvatske programerske scene u kontekstu razvoja računalnih igara. Detaljnijim informacijama o igri možete pristupiti preko sljedeće poveznice:

Pogledajte video zapis sa dodjele nagrada:

Pogledajte i našu galeriju fotografija sa susreta u Rijeci.