Opcije pristupačnosti Pristupačnost

Najava dodjele počasnog doktorata...

Suosnivač i prvi čovjek Infobipa Silvio Kutić u petak će postati počasni doktor Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli. Svečanost će se održati u 11 sati u zgradi FET-a, a nazočit će joj prorektor izv. prof. dr. sc. Valter Boljunčić i prorektorica izv. prof. dr. sc. Mirjana Radetić-Paić u ime Sveučilišta te u ime Fakulteta informatike u Pul kao predlagatelja dekan izv. prof. dr. sc. Giorgio Sinković, ujedno i predsjednik povjerenstva za dodjelu počasnog doktorata, potom prodekan za nastavu i studente doc. dr. sc. Darko Etinger i prodekan za znanost i suradnju s gospodarstvom doc. dr. sc. Nikola Tanković.

Zbog epidemioloških mjera broj osoba na ceremoniji iznosi 25, te će se ispred dvorane održati video prijenos, a na YouTube kanalu Fakulteta informatike u Puli istovremeno i livestream.

Najupečatljiviji podatak o tvrtki Infobip vjerojatno je njena tržišna vrijednost, koja se danas procjenjuje na preko milijardu US dolara. Tvrtka je počela s radom prije petnaestak godina, bez financijskih ili političkih sponzora. Infobip danas zapošljava više od 2.700 ljudi kroz više od 65 ureda u 52 zemlje te je globalno prisutan na šest kontinenata. U 2019. Infobip je ostvario prihod 602 milijuna eura, a u proteklih je 10 godina zabilježio prosječni godišnji rast od 48 posto. Tvrtka je direktno povezana s više od 600 telekom operatora diljem svijeta. Procjena je da oko pet milijardi ljudi širom svijeta komunicira s nekim oblikom usluge putem Infobipove platforme što predstavlja oko dvije trećine globalne populacije.

Sve gore navedeno dokazuje kako je g. Silvio Kutić postigao izvanredne rezultate u promociji IKT u cijelom svijetu i time dao značajan doprinos afirmaciji Hrvatske kao zemlje koja ima razvijeni sustav visokog obrazovanja i kompetentne znanstvenike i stručnjake.

Sveučilište kroz Fakultet informatike u Puli već dulji niz godina tijesno surađuje s Infobipom kroz studentske prakse, pozvana predavanja i kompletne kolegije gdje Infobipov veteran Dragan Benčić podučava studente obrascima programiranja pouzdanih sustava. Zajedno razvijamo sustave za elektronički upis studenata i digitalizaciju studentske referade. Uz pojačani naglasak na digitalizaciju Sveučilišta u postupku je i stjecanje dopusnice za online studij Informatike uz punu podršku Infobipa, HGK-a i novoosnovane udruge IT poduzeća Istre "ICT Istra".